Çağrı merkezi, kurumların telefonla yapılan talepleri almak ve başka birimlerine iletmek üzere sahip oldukları departman. Kar amaçlı bir şirket için bir çağrı merkezinin en temel amacı müşterilerden gelen ürün veya bilgilendirme taleplerinin karşılanmasıdır.
Bunlar dışında bir çağrı merkezi inbound (müşteriden gelen); sipariş, teknik destek, müşteri hizmetleri, şikayet, outbound (çağrı merkezinden giden); tele pazarlama, kampanya tanıtımı, ürün hizmetleri ve borç hatırlatma gibi hizmetlerle de ilgilenir.
Çağrı merkezlerinin en büyük avantajı, iş süreçlerine bağlı olarak işlem verimliliğini artırılmasında ve müşteri işlemlerine artı katmasıdır. Müşteri İlişki Yönetimi kavramının önem kazanmasıyla müşterinin o anki işlemi değerlendirilirken geçmişteki hareketleri ve işlemleri de dikkate alınır.

CallCenter34 Online Satış Sitemize Gitmek İçin Tıklayınız.


 

Birçok müşteriniz sizi, çağrı merkeziniz kadar tanır. Marka imajınız ve kurumsal itibarınız, çağrı merkezinizden verdiğiniz hizmetin kalitesiyle tanımlanır. Tüketiciye güler yüzlü ve çözüm odaklı hizmet veren bir çağrı merkezi, size hem prestij, hem de tavsiyeyle gelen yeni müşteriler kazandırır. –Sudem Organizasyon